czwartek, 31 stycznia 2013

Bead-it-Foward 2012-2013

Jak co roku amerykańskie pismo Bead&Button organizuje międzynarodowy projekt pod nazwą Bead-it-Foward, który ma na celu zebranie pieniędzy na rzecz walki z rakiem piersi.
Projekt ten polega na uszyciu kiltu z kilkuset maleńkich kwadratów obszytych koralikami. Każdego roku wybierany jest inny motyw, który wyszywany jest na każdym z tych maleńkich kwadracików.
W 2011 roku do USA nadesłanych zostało ponad 950 kwadratów wykonanych przez ich twórców z całego świata, z których uszyto wspomnianą narzutę. Została ona wystawiona na licytację w 2012 roku z której zebrano 19.500 dolarów na badania nad rakiem piersi w Medical College of Wisconsin.

Ponieważ jest to bardzo szczytny cel, sama postanowiłam wnieść do projektu kropelkę swojej twórczości. Zmotywowana tym przeświadczeniem wyszyłam dwa kwadraciki z motywem kwiatu, który jest motywem przewodnim w akcji Bead-it-Foward 2012/2013.


Każdy z kwadratów ma 5x5 cm, a powierzchnia wyszyta 3,8x3,8 cm. 
Kwadraty mogą zostać wyszyte dowolną techniką beadingową, byle były do tego użyte koraliki. Ja wybrałam haft koralikowy (bead embroidery).

3 komentarze: