czwartek, 26 grudnia 2013

Galaxy - magiczny wisior w trzech kolorach :)

I kolejny, pewnie już ostatni post w tym miesiącu a nawet i w tym Roku.
Tym razem zaprezentować Wam chciałam moją drugą z prac "uratowanych" aparatem z telefonu.
Pracą tą jest wisiorek - kuleczka przestrzenna "Galaxy ball" wykonana według projektu Gill Slone.
Muszę Wam powiedzieć, że praca nad tą kuleczką to nie lada wyzwanie, bo składa się aż z ośmiu elementów, które na koniec należy ze sobą pozszywać. Mnóstwo ciężkiej pracy, ale efekt jaki.
Pracę tę wykonałam w trzech wersjach kolorystycznych.

Pierwsza z nich w kolorach granatu:

 
Kulkę tę wykonałam z japońskich koralików Toho treasure w kolorze Galvanized Aluminium iSilver-Lined Cobalt  , oraz z koralików Toho 15/o w kolorze Opaque Navy Blue i Trans-Rainbow Black Diamond. W środek każdego z trójkątów, tworzących kulkę, wplotłam czeskie kryształki fire polish 4mm w kolorze colalt AB. Element ozdobny stanowi prywieszony łańcuszek z zzacepionymi na nim fiir polish w kolrze cobalt ab or cryysal ABB.
Całość zawieszona na łańcuszku i zawieszce w kolorze srebrnym.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
Druga wersja kolorystyczna wykonana została w brązach:
 


Kulkę tę wynonałam z koralików Toho Treasure w kolorze Gold-Lined Crystal  oraz Bronze oraz koralików Toho 15/o w kolorach Bronze i Gold-lined  Crystal. Podobnie jak w wersji granatowej kulki "Galaxy" żyłam kryształków fire polish w kolorze Gold Bronze w rozmiarze 4mm.

Całość zawieszona została na łańcuszku w kolorze starej miedzi a jako elemeny ozdobny zawiesiłam drobny chwost z łańcuszka w tym samym kolorze.

 
 
 
 
Trzecia wersja kolorystyczna złoto-czerwona wykonana została na specjalny zamówienie Pani Ani, dla jej przyszłej synowej.
 
W tym celu do kompletu wyplotłam jeszcze kolczyki - sztyfty w kolorze złotym.
 

 
 
Kulkę wykonałam z koralików Toho Treasure w kolorze Galvanized Starlight oraz Opaque Cherry oraz z koralików 15/o w kolorach Opaque Cherry. Do środka każdego elementy kulki wplotłam koraliki fire polish w kolorze siam ruby ab. Całość zawieszona została na elementach w kolorze złotym.
 Tak jak już to wspomniałam powyżej, do kompletu do kuleczki wydłubałam sztyfty w kolorze złotym z koralików Togo 15/o w kolorze Pernament finisz galvanized Starlight. Kuleczki zomocowałam do sztyftów wykonanych ze srebra próby 925.
 
 

12 komentarzy:

 1. Fajny efekt, niezależnie od koloru:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Natalio :). Myślę, że ten wzór dobrze wygląda w każdej wersji kolorystycznej :)

   Usuń
 2. Już miałam tego farta by podziwiać Galaxy na fb ale nie mogę nie powiedzieć, że te kule są obłędne. Po prostu super!!!. Mimo tego, że łatwo się ich nie robi, efekt końcowy wynagradza wszystkie trudy. A granatowa jest moim absolutnym faworytem, choć mimo tego iż za złotem nie przepadam, to i czerwona mnie wyjątkowo ujęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Ja również uwielbiam tę granatową :). I kiedy otrzymałam zamówienie na wersję złoto-czerwoną nie mogłam sobie wyobrazić efektu końcowego. Prawdę mówiąc to sama jestem zaskoczona jak dobrze ta kulka prezentowała się w takiej kolorystyce. Na żywo wyglądała jeszcze lepiej :).

   Usuń
 3. Rewelacyjne te kulki, podziwiam Twój talent i w ogóle...... jak dla mnie najładniejsza jest brązowa, co wcale nie znaczy,że złota nie jest piękna itd. Pozdrawiam Cię serdecznie !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). Brązową stworzyłam zaraz jak tylko skończyłam tę granatową. Tak mocno wciągnęła mnie praca nad nią, że wprost nie mogłam się powstrzymać ;)

   Usuń
 4. Efekt oszałamiający !!!!!!!!!!!!!!!!!
  nie mogłam się napatrzeć, więc patrzyłam, patrzyłam, patrzyłam,
  i jeszcze patrzyłam.....................

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :). Zachęcał zatem do wykonania własnej wersji :). Chętnie i ja obejrzę Twoją kuleczkę, bo na swoje już się napatrzyłam :).

   Usuń
 5. Rewelacja, bajecznie się prezentują te kule!

  OdpowiedzUsuń