piątek, 3 sierpnia 2012

Topaz klasycznie i żmija zygzakowata

W międzyczasie kiedy tworzyłam mój wisior tworzyłam masę innych małych rzeczy, jak kolczyki czy zawieszki do kompletu. Jednym z moich nowych produktów były kolczyki topazowe wykonane haftem koralikowym.


Do ich wykonania wykorzystałam koraliki Toho 11o: silver-lined smoky topaz, silver-lined light topaz oraz bronze a także Toho 15o w kolorze bronze. Jak można zauważyć kolor bronze ostatnio króluje w moich projektach, chociaż w całych kolczykach najbardziej podobają mi się topazy. Przepiękne kolory...marzę o jakimś pięknym naszyjniku lub bransolecie z wykorzystaniem tych koralików.Kolczyki zostały na podkładzie filcowym - miękkim, co nie jest nazbyt wygodne, ale się udało. Dopiero po ukończeniu jednego z kolczyków odkryłam wspaniały filc do modelowania. Całość podszyta jest super suede w kolorze czekolady. Jako ozdobne wykończenie podczepiłam do każdego z kolczyków perełkę swarovskiego w kolorze jasnego złota.

Do kolczyków powstała zawieszka do kompletu. Wybaczcie że jest pokazana na leżąco,poprostu zabrakło mi czasu na zrobienie porządnych zdjęć. Naglił mnie czas.Kolejnym moim tworem była bransoletka - gąsieniczka, może i gąsieniczka, ale ubarwieniem i deseniem bardziej przypomina mi żmiję.
Wykonałam ją z myślą o zamówieniu dla p. Eli, ale pech chciał że zamiast koloru Pernament Finish Galwanized Starlight dałam Frosted gold-lined crystal.
Postanowiłam jednak że skończę tę bransoletkę, znalazła nową właścicielkę błyskawicznie już następnego dnia po ukończeniu.


Do wykonania jej użyłam koralików Toho 11o w kolorach: Bronze, opaque lustered beige i gold-lined crystal oraz Toho 8 w kolorze bronze.Bransoletka jest oczywiście dwustronna. Druga strona to kolor opaque lustered beige.Do wykończenia dodałam zapięcia i końcówki w kolorze miedzi, które idealnie się komponują.

1 komentarz:

  1. Piękne Twoje dzieła!!! Kolczyki są cudne, a gąsieniczka powala mnie na kolana !!! Pozdrawiam serdecznie !!!

    OdpowiedzUsuń